سازگاری مهاجران با کشور ها چگونه است؟

سازگاری مهاجران با کشور ها چگونه است؟

سازگاری مهاجران با کشور ها چگونه است؟ چگونه یک مهاجر خارجی می تواند با زندگی در یک کشور بیگانه سازگار شود؟ آیا مهاجرت به یک کشور خارجی سخت است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

مهاجرت به کشورهای اروپایی

فلسفه مهاجرت بسیار پیچیده تر از آن است که در ظاهر می توانید تماشا کنید. مهاجرت به یک کشور خارجی یعنی این که شما همه زندگی، اقوام، خاطرات و … خود را در کشورتان جا می گذارید و به سوی یک زندگی جدید در یک کشور و دنیای جدید روانه می شوید. در سال های اخیر با توجه به وضعیت اقتصادی کشورمان و عوامل دیگر مانند شرایط زندگی یا تحصیل متوجه شده ایم که بسیاری از مردم کشورمان به کشور های اروپایی یا آمریکا مهاجرت می کنند. هر کسی برای مهاجرت کردن دلیل و قاعده خاص خودش را دارد. مهاجرت به یک کشور خارجی پروسه ای پیچیده و طولانی مدت است که روحیه ای قوی را می طلبد.

آیا سازگاری مهاجران با کشور ها سخت است؟

هنگامی که شما تصمیم به مهاجرت به کشور خارجی را می گیرید باید بدانید که از یک دنیا وارد دنیای جدیدی می شوید. جایی که حتی ممکن است آداب غذا خوردن نیز با کشور خودتان متفاوت باشد. در واقع شما باید برای مشاهده هر تغییر آمادگی داشته باشید. سازگاری مهاجران با کشور ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین عامل که می تواند در سازگار شدن تاثیر داشته باشد کشوری است که به آن مهاجرت می کنید. به عنوان مثال این که شما بخواهید از کشور ایران به کشور ترکیه مهاجرت کنید با این که بخواهید از کشور ایران به کشور ژاپن مهاجرت کنید بسیار متفاوت است. دلیل این است که از دیدگاه کلی کشور ترکیه نزدیکی بیشتری به فرهنگ، آداب و رسوم ایران دارد. البته موقعیت جغرافیایی کشور مقصد را نیز نباید نادیده بگیرید.

مهاجرت به آمریکا

دومین عامل تاثیر گذار در سازگاری مهاجران با کشور ها دانستن زبان کشور مقصد است. در واقع همه ی ما انسان ها با استفاده از گفتگو می توانیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. تصور کنید وارد یک مهمانی می شوید که همه ی افراد حاضر در مهمانی به یک زبان مشترک سخن می گویند اما شما آن زبان را نمی دانید. در چنین شرایطی ماندن در مهمانی برای شما بسیار سخت و طاقت فرسا می شود و حتی نمی توانید خواسته های خود را بیان کنید. بنابراین یکی دیگر از عوامل مهم برای سازگاری مهاجران با کشور ها دانستن زبان کشور مقصد است. در چنین حالتی شما به راحتی می توانید خواسته های خود را بیان کنید و با دیگر مردم ارتباط برقرار کنید.
عامل دیگر تاثیر گذار در سازگار مهاجران با کشور ها آشنایی با آداب و رسوم کشور مقصد است. اگر قصد مهاجرت به یک کشور به خصوص را دارید ابتدا قبل از انجام هر کاری، یک سفر تفریحی به کشور مورد نظر بروید. در این سفر تفریحی تلاش کنید تا با آداب و رسوم کشور مقصد آشنا شوید. سپس صادقانه خود را بسنجید تا ببینید تا چه اندازه می توانید با آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور سازگار باشید. همچنین مطالعه کتاب های مختلف، تحقیق و جست و جو در اینترنت و تماشای فیلم مستند می تواند به شما کمک کند تا کشور مقصد را بهتر و بیشتر بشناسید.

علاوه بر هزینه مهاجرت برای سازگاری مهاجران با کشور ها باید هزینه های زندگی در کشور مقصد را نیز در نظر بگیرید. اگر می خواهید از یک کشور خودمان به یک کشور اروپایی مهاجرت کنید باید بدانید هزینه های زندگی در کشور های اروپایی بالا است. بنابراین داشتن پول کافی و کار مناسب برای سازگاری شما با کشور مقصد بسیار ضروری است. اگر نتوانید از پس هزینه های زندگی در یک کشور خارجی برآیید، بدون شک به مشکل خواهید خورد و نمی توانید با کشور مقصد سازگار شوید.

سازگاری مهاجران با کشور ها و انواع مهاجرت

در رابطه با سازگاری مهاجران با کشور ها باید بگوییم خالی از لطف نیست که با انواع مهاجرت آشنا شوید. مهم ترین انواع مهاجرت به شرح زیر هستند:

راه های مهاجرت

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: یکی از راه های مهاجرت به کشور های مختلف سرمایه گذاری است. برای مهاجرت از این طریق الزامی است که شما از سرمایه ی کافی و مشخص شده بهره مند باشید. به عنوان مثال برای اخذ اقامت اروپا یا ویزا آمریکا از طریق سرمایه گذاری، شما نیازمند داشتن سرمایه زیادی هستید.
• مهاجرت از طریق تحصیل: یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل است. این راه مهاجرت برای کسانی است که می خواهند در کشور های پیشرفته به ادامه تحصیل بپردازند. این روش مهاجرت به صورت موقت می باشد و فرد مهاجر موظف است بعد از اتمام دوره تحصیل کشور مقصد را ترک کند. البته اگر فرد مهاجر بخواهد در کشور مقصد بماند، می تواند از دیگر راه های مهاجرت و اخذ اقامت دائم استفاده کند.
• مهاجرت از طریق کار: یکی دیگر از راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق کار است. در این روش فرد مهاجر برای یافتن شغلی بهتر و تسهیل شرایط زندگی وارد کشور مقصد می شود. طبیعی است که اگر فرد می خواهد زندگی مناسبی در کشور مقصد داشته باشد باید از یک جایگاه شغلی مناسب برخوردار باشد.
• مهاجرت از طریق ازدواج یا روابط فامیلی: یکی دیگر از راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق ازدواج است. به عنوان مثال اگر شما بخواهید به یک کشور خارجی مانند ایتالیا مهاجرت کنید، اگر شخصی از آن کشور را به همسری بپذیرید می توانید جهت اخذ اقامت دائم آن کشور اقدام کنید. در سال های گذشته بسیاری از افراد به قصد فریب دولت ها از ازدواج سوری استفاده می کردند که در حال حاضر این چنین نیست و شما باید به دولت کشور مقصد ثابت کنید ازدواج شما واقعی است. همچنین در برخی شرایط خاص روابط فامیلی مانند فرزندان با والدین، می توانند منجر به اخذ اقامت شوند.
• مهاجرت از طریق کارآفرینی: یکی دیگر از روش های مهاجرت، مهاجرت از طریق کارآفرینی است. در این روش شما باید در کشور مقصد یک کسب و کار واقعی و قانونی را تاسیس کنید تا بتوانید برای دریافت اقامت آن کشور اقدام کنید. این روش نیز نیاز به سرمایه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید