چگونه با موفقیت مهاجرت کنیم؟

چگونه با موفقیت مهاجرت کنیم؟

مهاجرت موفق

در هر کشوری، افرادی میل دارند که به کشور های خارجی مهاجرت کنند و در کشور خود شرایط پیشرفت و موفقیت خود را نمی بینند و در عوض مهاجرت به خارج را باعث پیشرفت و موفقیت خود می دانند‌. افرادی که قصد این امر را دارند و برای آنکه در آن موفق شوند، بهتر است احساساتی تصمیم نگیرند و باید این را در نظر بگیرند که در این امر، سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید به آن نگاهی منطقی داشته باشند.

در ابتدا برای یک مهاجرت موفق، هدف از آن باید تعیین شود و برای آن هدف، برنامه خاصی در نظر گرفته شود. برای موفق شدن در این امر، باید از قبل با یک شخص متخصص و مجرب مشورت کرد و از قانون ها و شرایط سکنی گزینی به هر کشور مطلع شد که بعدا دچار مشکل نشوند. یا میتوان از تجربه های افراد موفق در این امر بهره برد زیرا تصمیم های اشتباه باعث می شود که زندگی کنونی هم بدتر شود و باید این را در نظر داشت که تغییر کشور، مکان زندگی و تابعیت به معنای پیشرفت نیست بلکه باید شرایط خاص آن را دانست تا بتوان از انجام کار خود راضی بود و به پیشرفت و آسایش رسید.

مهاجرت

طریق های مهاجرت

برای مهاجرت به خارج میتوان از دو طریق اقدام کرد:

۱-ویزا: در واقع ویزا مدت زمان خاص خود را دارد و اعتبار زمانی خاص دارد و کسانی که از طریق ویزا، مهاجرت می کنند، همه ی حقوق شهروندان آن کشور را ندارند و باید بعد از پایان اعتبار زمان ویزا، به کشور خود برگردند یا اینکه از طریق روش دیگری، به ماندن در آن کشور ادامه دهند.
۲-اقامت: کسانی که از این طریق مهاجرت می کنند، صاحب کارت شهروندی می شوند اما این اقامت و ماندگاری در آن کشور دائمی نیست و معمولا بعد از گذشت پنج سال اقامت موقت، میتوانند درخواست اقامت دائم خود را بدهند. و همچنین معمولا بعد گذشت پنج سال از اقامت دائم، افراد مهاجر میتوانند درخواست پاسپورت را بدهند و برای پاسپورت گرفتن باید در امتحان آن قبول شد و البته در صورت قبول نشدن در امتحان ، امکان امتحان های مجدد وجود دارد.

تفاوت بین ویزا با اقامت این است که با مهاجرت از طریق ویزا برخلاف اقامت، همه ی حقوق شهروندی آن کشور را نخواهید داشت اما از طریق اقامت، شما تمام حقوق شهروندی آن کشور را خواهید داشت.

مهاجرت از طریق ویزا، هزینه ی کمتری دارد و ویزا دارای انواع گوناگون است که هر کدام از آنها دارای شرایط خاصی هستند : ۱-کاری(که اکثرا آن را بهترین نوع ویزا می دانند) ۲-جویای کار ۳-تحصیلی(محبوب ترین روش در بین نوجوانان است) ۴-دوره زبان

در هیچ کدام از انواع ویزا، امکان اخذ اقامت تضمینی در کشور مقصد وجود ندارد.

اقامت هم بیشتر مناسب کسانی است که به صورت خانوادگی مهاجرت می کنند و در واقع اقامت بهتر از ویزا است که دارای دو نوع اقامت با سرمایه گذاری و بدون سرمایه گذاری است و هر کدام از این دو روش دارای شرایط خاص است که بستگی به کشور مقصد دارد و اکثرا اقامت از طریق بدون سرمایه گذاری را بهتر می دانند.

و نکته قابل ذکر این است که هزینه مهاجرت بنابر کشور مقصد متفاوت است و همچنین روش های آن نیز، در هر کشور نیز متفاوت از دیگری است مثلا در خصوص کشور آلمان، کم هزینه ترین روش آن، مهاجرت کاری است.

راه های مهاجرت

۱-تولد: افرادی که در یک کشور متولد می شوند معمولا امکان اخذ اقامت برای آنها مهیا می شود اما بعضی از کشورها، اصالت پدر و مادر را اصل قرار می دهند و مکان تولد شخص برای آنها ملاک نیست.
۲-ازدواج: روش دیگر اقامت، ازدواج است. از طریق ازدواج با یکی از مقیمان آن کشور، میتوان اقامت خود را در آن کشور تضمین کرد.
۳-پناهندگی: روش مهاجرت و اقامت که توصیه نمی شود، پناهندگی است. زیرا این روش، غیرقانونی است و امکان ضرر های جانی برای شخص وجود دارد.
۴-کار: افرادی که در یک رشته، مهارت خاصی دارند با دعوت نامه از طریق کشور مورد نظر میتوانند به آن کشور، مهاجرت و اقامت داشته باشند.

توصیه های مهاجرت موفق به خارج

برای آنکه مهاجرتی موفق به خارج داشت باید از قبل نکاتی را یادآور شد. در ابتدا هدف خود را مشخص کرد، تا حدودی با زبان آن کشور آشنا بود، در مورد شرایط آب و هوایی و فرهنگ آن کشور خارجی تحقیق کرد با تفاوت های کشور خارجی آشنا شد و باید آن ها را پذیرفت و برای آنکه بتوان زندگی موفق در کشور خارجی داشت، بهتر است یک حرفه خاص را یاد گرفت و بتوان در آن کشور، جایگاه اجتماعی خاصی به دست آورد و برای ارتباط با مردم آن کشور،یادگیری زبان رسمی آن کشور ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید