مهاجرت سرمایه گذاری عبارتی است که این روزها بسیار شنیده می شود. مهاجرت با سرمایه‌گذاری به معنای اخذ ویزا و اقامت در کشوری خارج از کشور مبدا با شرط سرمایه‌گذاری در آن کشور است. در این روش، سرمایه‌گذار برای کسب ویزا و اقامت در کشور مورد نظر، باید مطابق با قوانین و مقررات کشور مدنظر، سرمایه‌گذاری مشخصی را در آن انجام دهد.

در برخی کشورها، سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی مانند صنعت، کشاورزی، مسکن، تجارت و یا سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار برای این مورد پذیرفته می‌شود. برخی کشورها همچنین برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، شرایط خاصی را فراهم می آورند که شامل ارائه تسهیلات مالی، معافیت مالیاتی  یا سرعت بخشیدن به فرایند صدور ویزا و اقامت است.

چه کشورهایی برای مهاجرت سرمایه گذاری مناسب هستند؟

کشورهای متفاوتی امروزه از طریق سرمایه گذاری مهاجر میپذیرند که معروفترین آنها به قرار زیر هستند:

سرمایه‌گذاری خوب و مناسب

  1. کانادا: با پایداری اقتصادی، قوانین سرمایه‌گذاری مناسب، امنیت سیاسی، تنوع فرهنگی و طبیعت زیبا، کانادا جزو بهترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری است.
  2. استرالیا: با اقتصادی پویا و پایدار، امنیت بالا، زندگی راحت و امکانات تحصیلی خوب، استرالیا جزو مقاصد محبوب برای سرمایه‌گذاری است.
  3. سوئیس: با قوانین سرمایه‌گذاری مناسب، اقتصادی پویا و فرصت های شغلی زیاد، این کشور یکی از بهترین مقاصد جهان برای سرمایه‌گذاری است.
  4. کشورهای اتحادیه اروپا: با بازار مشترک بزرگ، قوانین سرمایه‌گذاری مناسب، پایداری اقتصادی، تنوع فرهنگی و زندگی راحت، کشورهای اتحادیه اروپا جزو مقاصد محبوب برای سرمایه‌گذاری هستند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری:

مهاجرت سرمایه گذاری مزیت های زیادی را ارائه می دهد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید:

با ورود سرمایه‌گذاران جدید به یک کشور، فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری در بخش‌های مختلف به وجود می‌آید.

2. افزایش درآمد:

سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر می‌تواند به افزایش درآمد و سودآوری برای سرمایه‌گذار منجر شود.

3. کسب دانش و فناوری جدید:

ورود به یک کشور جدید می‌تواند به کسب دانش و فناوری جدید در بخش‌های مختلف منجر شود.

4. بهبود شرایط زندگی:

مهاجرت با سرمایه‌گذاری می‌تواند به بهبود شرایط زندگی و به دست آوردن خدمات بهتر در کشور مقصد کمک کند.

20-Worlds-Most-Expensive-Cities-to-Buy-a-Property-Luxury-Real-Estate-Luxury-Neighborhoods-The-Most-Expensive-Homes-15-Luxembourg-Luxembourg

سرمایه گذاری در ایرلند

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, nostrud exercitation ullamco laboris.

Vernazza-Cinque-Terre-Italy-_80

سرمایه گذاری در سوئد

سوئد یکی از کشورهای بسیار پیشرفته در حوزه اسکاندیناوی است که ثبات اقتصادی و شرایط مطلوب زندگی در آن، باعث جلب توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور شده است.

Vernazza-Cinque-Terre-Italy-_80

سرمایه گذاری در کانادا

کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌های مهاجرت تجاری و سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، افرادی را که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد، توسعه اقتصادی و بهبود بازار کانادا دارند، به این کشور جذب نماید

Best-Ice-Caves-in-the-World

سرمایه گذاری در لهستان

 هر کشوری قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجر و اعطای اقامت دارد. به عنوان مثال شما برای دریافت ویزای سرمایه گذاری لهستان و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در لهستان باید روشی را انتخاب کنید که به اقامت منجر می‌شود.

images

سرمایه گذاری در ایرلند

شما نمی‌توانید اقامت دائم ایرلند را به‌طور مستقیم از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به دست بیاورید. اما می‌توانید مجوز اقامت موقت را بدست آورده و این مجوز را هر چند سال یک‌بار به مدت نامحدود تمدید کنید.

images

سرمایه گذاری در انگلستان

انگلستان ششمین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از کشورهای پیشرو در تجارت است. این کشور دارای اقتصادی باثبات است که دارای پربازدیدترین مراکز تجاری است و شرایط تجاری و کاری خوبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است